Moris, spółka działająca w Chorzowie, ogłosiła rozpoczęcie inwestycji w produkcję komponentów stalowych wykorzystywanych m.in. w branży kolejowej i w budownictwie konstrukcyjnym. Projekt ten, którego wartość to ponad 300 mln zł, ma zapewnić stworzenie wielu nowych miejsc pracy. Jak zaznaczył Tomasz Różański, dyrektor techniczny Moris, w ramach przedsięwzięcia przedsiębiorstwo zapewni konieczne szkolenia pracownicze. „Jeżeli pozyskana kadra nie będzie wyszkolona, jesteśmy w stanie dostarczyć szkolenia stanowiskowe i rozwojowe” – powiedział Różański podczas konferencji prasowej.

Obecnie przygotowywane są plany zatrudnienia około 50 pracowników, którzy będą zajmować się różnorodnymi etapami produkcji, od przygotowywania zamówień, poprzez prace projektowe, aż po udział w procesach technologicznych. Procesy produkcyjne będą obejmować m.in.:

  • cięcie taśmowe i tarczowe,
  • cięcie laserowe,
  • nakładanie powłok antykorozyjnych.

Różański podkreślił, że w produkcji wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie, w tym elementy sztucznej inteligencji. „Wszystkie możliwe nowinki ze sztucznej inteligencji są zaprzęgnięte do współczesnych rozwiązań” – zaznaczył, wskazując na obsługę stron internetowych, obsługę klientów, pozyskiwanie i przetwarzanie zamówień oraz przygotowanie procesów logistycznych, które już funkcjonują. Wyjaśnił, że następnym etapem będzie rozwój procesów technologicznych.

Inwestycja zaplanowana jest również na rozbudowę istniejącej infrastruktury. Zaplanowano modernizację halli firmy, w tym instalację dwóch magazynów wysokiego składowania. Dodatkowo powstanie nowa hala dedykowana procesom bardziej zaawansowanym technologicznie oraz pracom z materiałami o większych gabarytach. „Będziemy obrabiać w nowej hali materiały do nawet 24-30 metrów długości” – wyjaśnił Różański, zwracając uwagę na ograniczenia obecnej hali, która nie pozwala na przechowywanie elementów o tak dużych rozmiarach.

Budżet przeznaczony na realizację inwestycji wynosi około 307,3 mln zł, a harmonogram rozwoju firmy został zaplanowany na lata 2024-2026.

Mając swoją siedzibę w Chorzowie, Moris jest dystrybutorem wyrobów hutniczych i posiadaczem jednej z najnowocześniejszych zgrzewalni szyn kolejowych w Europie.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/biznes/nowa-inwestycja-w-chorzowie-da-kilkadziesiat-miejsc-pracy/zngnfsn

Kliknij by ocenić post
[Łącznie: 1 Średnia: 5]